Kriokonserwacja

Kriokonserwacja i witryfikacja

Kriokonserwacja to procedura zamrażania dodatkowych zarodków o dobrej jakości, na potrzeby ich wykorzystania w przyszłości. Tak zamrożone zarodki mogą zostać rozmrożone i przeniesione do macicy – metodę tę nazywamy kriotransferem zarodka. Zamrożone zarodki można przechowywać nawet przez kilkadziesiąt lat.

Natomiast witryfikacja to nowoczesna technika kriokonserwacji, stosowana współcześnie w renomowanych ośrodkach. W przeciwieństwie do stosowanego w przeszłości powolnego zamrażania, który miał na celu uzyskanie kontroli nad formowaniem się kryształków lodu i zminimalizowanie uszkodzeń komórek, podczas witryfikacji kryształki lodu w ogóle nie powstają.  Komórki po podgrzaniu są w doskonałym stanie, a odsetek wykonanych z ich użyciem skutecznych zabiegów jest kilkakrotnie wyższy niż w przypadku starszej metody.

Cel zamrażania zarodków

Ze względu na wysoki odsetek udanych zabiegów, jednorazowo przenosimy zawsze tylko jeden zarodek. Staramy się w ten sposób obniżyć ryzyko powstania ciąży mnogiej, zgodnie z ogólnoświatowym trendem. Zarodki nadliczbowe, które spełniają warunki pomyślnego przechowania w stanie zamrożenia, można poddać zamrożeniu w celu późniejszego wykorzystania do tzw. kriotransferu.

Kriotransfer zarodka

Kriotransfer to przeniesienie do macicy rozmrożonego zarodka. Dokonuje się go nie tylko w przypadku zarodków nadliczbowych, ale także na przykład zarodków poddanych wcześniej preimplantacyjnej diagnostyce genetycznej lub diagnostyce preimplantacyjnej w kierunku aneuploidii.

Powodzenie kriotransferu zarodka

Szansa na udany kriotransfer zarodka jest taka sama, jak w przypadku przenoszenia zarodka świeżego, niekiedy nawet nieco wyższa, ponieważ kriokonserwacja stanowi już pewną postać jakościowej selekcji zarodka. Kriotransferu zarodka zazwyczaj wykonuje się w ramach naturalnego cyklu pacjentki, bez poprzedzania go terapią hormonalną.

Nasza oferta

Zobacz, co wszystko możemy dla Ciebie zrobić. Więcej usług znajdziesz tutaj.

Leczenie niepłodności

Ustalimy przyczyny niepłodności Waszej pary i znajdziemy idealną terapię, która pozwoli Wam osiągnąć wymarzony cel.

Genetyka

Zwiększ Wasze szanse poczęcia zdrowego potomka. Czeka na Was nowocześnie wyposażone laboratorium genetyki rozrodu.

Medycyna alternatywna

Rozwiązujemy problemy kompleksowo. Dlatego oferujemy również alternatywne metody leczenia, które zwiększają szanse na zajście w ciążę.

Matka zastępcza

Poprowadzimy Was przez całą procedurę zapłodnienia i ciąży z wykorzystaniem matki zastępczej, która donosi zarodek poczęty przez rodziców biologicznych.

Dokonaj niewiążącej konsultacji