PICSI: docytoplazmatyczne wstrzyknięcie wyselekcjonowanego plemnika

PICSI: docytoplazmatyczne wstrzyknięcie wyselekcjonowanego plemnika

Na czym polega metoda PICSI?

To modyfikacja metody ICSI polegająca na selekcji optymalnego plemnika. Kryterium stanowi zdolność wiązania się dojrzałego plemnika z żelem zawierającym kwas hialuronowy, rozprowadzonym na dnie szalki Petriego.

Jak działa ta metoda?

Kwas hialuronowy to ważny składnik naturalny osłonki komórki jajowej. Specyficzny receptor znajdujący się w główce dojrzałego plemnika umożliwia jego wiązanie się z kwasem hialuronowym. W ramach metody PICSI embriolog dokonuje więc selekcji  tylko takich plemników do zapłodnienia drogą mikromanipulacji, które wykazują zdolność wiązania się z żelem zawierającym kwas hialuronowy.

Dlaczego warto wybrać PICSI?

Metoda PICSI umożliwia wybór najbardziej dojrzałego plemnika do zapłodnienia komórki jajowej. Zakłada się bowiem, że w przypadku wprowadzenia do cytoplazmy komórki jajowej dojrzałego plemnika wzrasta prawdopodobieństwo zapłodnienia i rozwoju rokującego zarodka.

Zalecenia naszej kliniki

Metodę PICSI warto wybrać, jeśli odsetek zapłodnionych komórek jajowych w poprzednich cyklach był niewielki, zarodki nie rozwijały się prawidłowo lub doszło do poronienia. PICSI wykorzystuje mechanizm i zalety zapłodnienia samoczynnego, które następuje wyłącznie w wyniku zapłodnienia komórki jajowej przez dojrzały plemnik, łącząc je z metodą ICSI, która polega na bezpośrednim wprowadzeniu plemnika do cytoplazmy komórki jajowej.

Nasza oferta

Zobacz, co wszystko możemy dla Ciebie zrobić. Więcej usług znajdziesz tutaj.

Leczenie niepłodności

Ustalimy przyczyny niepłodności Waszej pary i znajdziemy idealną terapię, która pozwoli Wam osiągnąć wymarzony cel.

Genetyka

Zwiększ Wasze szanse poczęcia zdrowego potomka. Czeka na Was nowocześnie wyposażone laboratorium genetyki rozrodu.

Medycyna alternatywna

Rozwiązujemy problemy kompleksowo. Dlatego oferujemy również alternatywne metody leczenia, które zwiększają szanse na zajście w ciążę.

Matka zastępcza

Poprowadzimy Was przez całą procedurę zapłodnienia i ciąży z wykorzystaniem matki zastępczej, która donosi zarodek poczęty przez rodziców biologicznych.

Dokonaj niewiążącej konsultacji