EndomeTRIO

Czym jest endometrium?

Endometrium to błona śluzowa macicy, w której zagnieżdża się zapłodnione jajeczko. Endometrium czyli błona śluzowa macicy, znajdująca się w najbardziej wewnętrznej ścianie macicy, jest zatem kluczowym czynnikiem pomyślnego zajścia w ciążę. Błona śluzowa macicy oceniana jest zazwyczaj za pomocą badania ultrasonograficznego, które jednak umożliwia wyłącznie ocenę jej wysokości i struktury, istotna jest jednak również jej flora bakteryjna (mikrobiom) i tzw. okno implantacyjne – czas odpowiedni do przeprowadzenia transferu zarodka do macicy.

Pod wpływem nierównowagi hormonalnej w ciele kobiety (dominacja estrogen nad progesteronem) może dojść do wzrostu błony śluzowej macicy poza macicą. Chodzi o jednostkę chorobową zwaną endometriozą.

Czym jest EndomeTRIO?

EndomeTRIO to badanie, które zawiera trzy testy z jednej próbki błony śluzowej macicy.

ALICE (Analysis of Infectious Chronic Endometritis)

Równowaga bakterii w endometrium jest ważna dla pomyślnej implantacji zarodka. Jeżeli w macicy występują bakterie chorobotwórcze, równowaga ta może zostać naruszona. 

Test ALICE ujawni obecność bakterii powodujących przewlekłe infekcje. Infekcje te występują w przypadku 30% niepłodnych pacjentek i mogą stanowić jedną z przyczyn poronień nawracających. Odpowiednio dobrane leczenie jest jednak w stanie rozwiązać tę sytuację.

EMMA (Endometrial Microbiome Metagenomic Analysis)

Poprzez pobranie próbki błony śluzowej macicy, a następnie poddanie jej analizie za pomocą sekwencjonowania nowej generacji (NGS), można wykryć również inne bakterie powodujące bezpłodność kobiety. 

Test EMMA zapewnia kompletny przegląd składu błony śluzowej macicy. W przypadku nieoptymalnej reprezentacji bakterii test zasugeruje odpowiednią kurację antybiotykami lub probiotykami.

ERA (Endometrial Receptivity Analysis)

Powtarzające się niepomyślne transfery zarodków mogą być dla kobiety trudne pod względem fizycznym, jak również psychicznym. Pomimo tego, że leczona para została poddana serii testów, a ich zarodki są przygotowywane na podstawie wyników preimplantacyjnej diagnostyki genetycznej do przeniesienia do macicy, błona śluzowa macicy nie musi być przygotowana na taki transfer. 

Test ERA określi optymalne okno czasowe, kiedy błona śluzowa macicy jest przygotowana do przyjęcia zarodka. Określa zatem optymalny czas na transfer zarodka. Jego wyniki pomagają również w określeniu odpowiedniego przygotowania hormonalnego oraz jego długości. Dzięki zastosowaniu tego testu u pacjentek z powtarzającą się niepomyślną implantacją (zagnieżdżeniem) osiągany jest 73% wskaźnik implantacji (Implantation Rate).

Błona śluzowa macicy jest ważna!

Dzięki zastosowaniu tego testu u pacjentek z powtarzającą się niepomyślną implantacją (zagnieżdżeniem) osiągany jest 73% wskaźnik implantacji (Implantation Rate).

Nasza oferta

Zobacz, co wszystko możemy dla Ciebie zrobić. Więcej usług znajdziesz tutaj.

Leczenie niepłodności

Ustalimy przyczyny niepłodności Waszej pary i znajdziemy idealną terapię, która pozwoli Wam osiągnąć wymarzony cel.

Genetyka

Zwiększ Wasze szanse poczęcia zdrowego potomka. Czeka na Was nowocześnie wyposażone laboratorium genetyki rozrodu.

Medycyna alternatywna

Rozwiązujemy problemy kompleksowo. Dlatego oferujemy również alternatywne metody leczenia, które zwiększają szanse na zajście w ciążę.

Matka zastępcza

Poprowadzimy Was przez całą procedurę zapłodnienia i ciąży z wykorzystaniem matki zastępczej, która donosi zarodek poczęty przez rodziców biologicznych.

Dokonaj niewiążącej konsultacji