MACS: selekcja plemników

Plemniki mają ograniczoną żywotność i umierają w wyniku procesu apoptozy. Apoptotyczne plemniki nie są normalnie odróżnialne od tych normalnych. System MACS® ART Annexin V służy do wykluczenia uszkodzonych plemników z próbki nasienia.

Uszkodzenie DNA plemników może powodować niepłodność męską. Negatywny wpływ mają także palenie tytoniu, zanieczyszczone środowisko, starszy wiek mężczyzny, stosowanie niektórych leków, a także różne choroby zapalne, które zwiększają temperaturę jąder.

Plemniki z uszkodzonym DNA często nie są w stanie zapłodnić komórki jajowej. Jeśli uszkodzony plemnik zapłodni komórkę jajową, istnieje pewna szansa, że powstały zarodek naprawi wszelkie ubytki i uszkodzenia. Jeśli naprawa się nie powiedzie, wynikiem może być zaburzony podział zarodka, zatrzymanie rozwoju zarodka lub wczesne poronienie.

Co potrafi MACS?
Plemniki te nie są standardowo odróżnialne od normalnych plemników. Nowy system MACS® ART Annexin V służy do wykluczenia uszkodzonych plemników z próbki nasienia.

 

 

Jak działa MACS?
Przed separacją uszkodzone apoptotyczne plemniki są oznaczane za pomocą nanocząstek magnetycznych, a następnie przepuszczane przez komorę, w której wychwytywane są uszkodzone plemniki. Nienaruszone, żywe plemniki są przepuszczane przez komorę i gromadzone do dalszego wykorzystywania. Plemniki przygotowane za pomocą tego zestawu mogą być dalej wykorzystywane we wszystkich technikach wspomaganego rozrodu (IUI, IVF, ICSI, PICSI).

Dla kogo MACS jest odpowiedni?
Selekcja plemników przy użyciu metody MACS® jest zalecana u pacjentów z niepłodnością idiopatyczną, z niską jakością ejakulatu, z większą liczbą uszkodzeń DNA w plemnikach, z wielokrotnie zatrzymanym rozwojem zarodka, z powtarzającym się niepowodzeniem w rozwoju do stadium blastocysty.

Dlaczego warto skorzystać z MACS?
MACS® znacznie zwiększa szanse na:
zapłodnienie dużej liczby komórek jajowych
uzyskanie większej liczby zarodków
dalszy rozwój większej liczby zarodków
Dzięki temu MACS® znacznie zwiększa szanse na zajście w ciążę.

Ta metoda jest elementem pakietu SpermPacket (do zapłodnienia).

SpermPacket (do zapłodnienia) zawiera:

ICSI, PICSI

Selekcję optymalnych plemników ( Obejmuje dwie metody przygotowania próbki nasienia, dobierane w laboratorium na podstawie wcześniejszych badań, potrzeb pacjenta i aktualnych parametrów spermiogramu: metoda MACS – usuwa wadliwe plemniki z pofragmentowanym DNA z próbki ejakulatu oraz metoda Zymot chip – ostrożnie selekcjonuje plemniki o najwyższej ruchliwości i żywotności).

Plemniki mają ograniczoną żywotność i umierają w wyniku apoptozy. Plemniki apoptotyczne nie są normalnie odróżnialne od normalnych plemników. System MACS® ART Annexin V służy do wykluczenia uszkodzonych plemników z próbki nasienia.

Inne metody selekcji plemników odpowiednich do zapłodnienia

Umów się z nami na niewiążącą konsultację

I zrób pierwszy krok na swojej drodze do posiadania dziecka. Lekarz omówi z wszystko, co Was interesuje i zasugeruje następny krok.

Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842
Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842

View on map

Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983

View on map

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Spełnijcie swoje marzenie o pełnej rodzinie

Chcą Państwo umówić się na wizytę lub zadać pytanie? Prosimy wypełnić poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Wami tak szybko, jak to możliwe.

* Wymagane pola
Przesłanie wypełnionego kwestionariusza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych