Metody zwiększające skuteczność leczenia

Metody zwiększające skuteczność leczenia

Jeśli chcecie wyjść swojemu szczęściu naprzeciw, postawcie na metody, które zwiększają wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro. Chętnie pomożemy Wam wybrać tę właściwą.

Metody zwiększające skuteczność leczenia

Jeśli chcecie wyjść swojemu szczęściu naprzeciw, postawcie na metody, które zwiększają wskaźnik powodzenia zapłodnienia in vitro. Chętnie pomożemy Wam wybrać tę właściwą.

Diagnostyczne metody badania nasienia

Celem badania nasienia jest określenie ilości, jakości, ruchliwości i morfologicznej poprawności plemników.

Halosperm

Na podstawie badania spermiogramu możemy nie tylko ocenić liczbę, objętość, ruchliwość czy morfologię plemników, ale także stopień uszkodzenia (fragmentacji) ich DNA. DNA plemników badane jest za pomocą specjalnego testu o nazwie Halosperm G2.

Immasperm

W diagnostyce męskich czynników niepłodności ważnym parametrem jest między innymi określenie odsetka niedojrzałych plemników w ejakulacie. Dojrzałość plemników jest wykrywana przez Immasperm (narzędzie diagnostyczne) za pomocą pomiaru stopnia wybarwienia plemników.

Vitality test

TEST ŻYWOTNOŚCI działa na zasadzie barwienia. Zastosowany barwnik (eozyna) przenika tylko do martwych plemników. Żywe plemniki pozostają białe po zastosowaniu barwnika, podczas gdy martwe plemniki z uszkodzoną błoną cytoplazmatyczną zmieniają kolor z różowego do czerwonego.

Badanie stresu oksydacyjnego w ejakulacie

Stres oksydacyjny wpływa na jakość i funkcjonalność plemników oraz powoduje uszkodzenie ich DNA. Używamy najszybszego i najdokładniejszego testu MIOXSYS do wykrywania stresu oksydacyjnego. Test ten zwiększa dokładność diagnostyki niepłodności męskiej.

Metody selekcji odpowiednich plemników do zapłodnienia

Metody te pomogą nam wybrać plemniki, z którymi istnieje największa szansa na powstanie zarodka.

ICSI

Najczęściej stosowana technika mikromanipulacji, w której do każdej komórki jajowej aktywnie przenoszony jest jeden plemnik. Z punktu widzenia rozwoju zarodka jest to bezpieczna metoda, która nie wpływa na występowanie wad rozwojowych u płodów

PICSI

Modyfikacja metody ICSI związana z wyborem optymalnych plemników. Podstawą metody jest wiązanie dojrzałych plemników ze specjalnie przygotowaną płytką Petriego, na którą nakładany jest żel z hialuronianem.

MACS

Plemniki mają ograniczoną żywotność i umierają w wyniku tzw. apoptozy. Plemniki ulegające apoptozie nie są w stanie odróżnić się od normalnych plemników. System MACS® ART Annexin V służy do wykluczenia uszkodzonych plemników z próbki nasienia.

Zymot chip

Metoda ta ma na celu wyselekcjonowanie najlepszej jakości plemników do inseminacji pacjentki lub do zapłodnienia komórek jajowych technikami ICSI i PICSI. Fertile Chip to jednorazowe urządzenie składające się z dwóch komór oddzielonych specjalną membraną.

SpermMobil

Specjalna substancja używana do sztucznej aktywacji plemników. Dodanie medium do próbki całkowicie nieruchomych plemników aktywuje rezerwy energii żywych plemników, które zyskują ruchliwość. Pozwala to łatwo odróżnić żywe plemniki od martwych.

Badanie dojrzałości oocytów

Pomaga określić najbardziej odpowiedni moment na przeprowadzenie zapłodnienia komórek jajowych plemnikami (ICSI). To znaczy moment, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo pomyślnego powstania zarodka.

MOON

Za skrótem MOON kryje się angielskie wyrażenie Mature Oocytes Only, które można luźno przetłumaczyć jako "tylko dojrzałe komórki jajowe". Jest to szczegółowe badanie dojrzałości komórek jajowych w spolaryzowanym świetle w celu prawidłowego określenia czasu zapłodnienia.

Hodowla zarodków

Po zapłodnieniu komórki jajowej przez plemnik embriolodzy monitorują zarodki i dbają o ich pomyślny rozwój. Aby przyspieszyć wzrost i zwiększyć szanse na osiągnięcie stadium blastocysty, oferujemy nowoczesne podłoża hodowlane.

EmbryoGen

Medium zawierające ważny czynnik wzrostu GM-CSF. Pomaga on zarodkowi wchłaniać składniki odżywcze i chroni go przed stresem komórkowym i apoptozą.

Monitorowanie rozwoju zarodka

Każdy zarodek najlepiej rozwija się w ciele kobiety. Inkubator MIRI Time-lapse może zapewnić zarodkom niemal takie same warunki i środowisko.

Time-lapse

Inkubator MIRI TL zapewnia zarodkom najlepszą opiekę, komfort i odpowiednią przestrzeń. Zarodki każdej pary są hodowane oddzielnie w jednej z 12 oddzielnych ogrzewanych komór.

Badanie dojrzałości endometrium

Problem z udanym poczęciem może być spowodowany przez błonę śluzową macicy, która może nie być wystarczająco przygotowana do transferu. Badanie dojrzałości endometrium zapewni wybór odpowiedniego czasu na transfer.

EndomeTRIO

Badanie, które obejmuje trzy testy z jednej próbki błony śluzowej macicy. Szczegółowe badanie środowiska macicy i określenie optymalnego czasu na zagnieżdżenie zarodka może być bardzo ważnym krokiem w wyjaśnieniu przyczyny niepłodności.

BeREADY

Test jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, które uzyskały niewielką liczbę zarodków podczas leczenia metodą wspomaganego rozrodu lub u których wielokrotnie nie doszło do implantacji zarodka. Na podstawie analizy próbki wymazu z macicy, test beREADY określa optymalny czas transferu zarodka.

Metody zwiększania skuteczności transferu

Przeniesienie zarodka do macicy jest jednym z najważniejszych etapów leczenia in vitro, dlatego warto wesprzeć go metodami, które pomogą zarodkowi pomyślnie się zagnieździć.

Glue

Transfer zarodka do macicy jest jednym z najważniejszych etapów leczenia in vitro.

BlastGen

Podłoże zawierające czynnik wzrostu, który nie tylko umożliwia zarodkowi lepszy rozwój, ale także sprzyja komunikacji z błoną śluzową macicy. Zwiększa szansę na pomyślne zagnieżdżenie zarodka.

Nieoczekiwane połączenie nauki, medycyny holistycznej i empatii

Szukamy właściwych połączeń, aby pomóc Wam osiągnąć upragniony cel.

0
lata

jesteśmy tu dla Was

0
dzieci

urodziło się dzięki nam

0
rodzin

z rzadką chorobą, którym pomogliśmy

Jesteśmy tutaj dla tych, którzy nie chcą tylko mieć nadziei

Korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia i doskonale wiemy, że każda historia jest inna i każda zasługuje na indywidualne podejście. Możecie polegać na naszym profesjonalizmie, dyskrecji i zrozumieniu.

Brno

RNDr. Gabriela Tauwinklová

Dyrektor ds. badań i rozwoju

gtauwinklova@repromeda.cz

Brno

Mgr. Martina Pešáková

Dyrektor Laboratorium Embriologicznego

mpesakova@repromeda.cz

Brno

Mgr. David Kubíček, Ph.D.

Dyrektor Laboratorium Genetyki

dkubicek@repromeda.cz

Brno

Mgr. Miroslav Horňák, Ph.D.

Dyrektor ds. badań i rozwoju

mhornak@repromeda.cz

Brno

Mgr. Rostislav Navrátil, Ph.D.

Kierownik Laboratorium Genetyki Molekularnej

rnavratil@repromeda.cz

Brno

MVDr. Vlasta Linková

Kierownik Laboratorium Cytogenetyki

vlinkova@repromeda.cz

Pomogliśmy już 6 000 dzieci przyjść na świat

Kubík

19 kwietnia, 2024

Po trudnej drodze do uzyskania ciąży, która przez bardzo długi czas się nie powodziła, w końcu zwróciliśmy się do ekspertów z Repromedy w Brnie. Chcielibyśmy podziękować im za profesjonalną pomoc, dzięki której nasz Kubik urodził się 31 stycznia 2024 roku. Teraz ma 2 miesiące i waży 5,6 kg, jest zdrowym, uśmiechniętym dzieckiem i sprawia, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi.

Martinka

26 marca, 2024

Dziękujemy Repromedzie z Brna za możliwość posiadania pełnej rodziny. Dzięki preimplantacyjnym testom genetycznym 14 marca 2024 r. urodziła nam się zdrowa córeczka Martinka.

Amálka

19 marca, 2024

Dziękujemy za naszą Amálkę, która urodziła się 4.2.2024 r. Bardzo dziękujemy za spełnienie marzenia i życzymy wielu dalszych sukcesów.

Umów się z nami na niewiążącą konsultację

I zrób pierwszy krok na swojej drodze do posiadania dziecka. Lekarz omówi z wszystko, co Was interesuje i zasugeruje następny krok.

Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842
Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842

View on map

Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983

View on map

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Spełnijcie swoje marzenie o pełnej rodzinie

Chcą Państwo umówić się na wizytę lub zadać pytanie? Prosimy wypełnić poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Wami tak szybko, jak to możliwe.

* Wymagane pola
Przesłanie wypełnionego kwestionariusza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych