BeREADY

Powtarzające się niepowodzenia sztucznego zapłodnienia mogą być ogromnym obciążeniem dla pary starającej się o dziecko. Pomimo faktu, że para przeszła szereg testów i nie ma żadnych genetycznych przeciwwskazań do transferu zarodka, może się zdarzyć, że implantacja zarodka wielokrotnie się nie powiedzie. Problem może leżeć po stronie błony śluzowej macicy, która może nie być wystarczająco przygotowana do transferu.

Endometrium odgrywa istotną rolę

Endometrium, inaczej błona śluzowa macicy, znajduje się w najbardziej wewnętrznej części ściany macicy. Jest to zatem kluczowy czynnik dla pomyślnego zajścia w ciążę. Okres cyklu menstruacyjnego, w którym endometrium osiąga optymalny stan do zagnieżdżenia się zarodka, nazywany jest oknem implantacyjnym. Ten krótki okres trwa zwykle od 19 do 21 dnia normalnego cyklu menstruacyjnego. W cyklach z terapią hormonalną endometrium jest gotowe do implantacji pięć dni po pierwszym podaniu progesteronu.

Jednak wzrost endometrium jest indywidualny zarówno w cyklach naturalnych, jak i regulowanych hormonalnie. Mogą na niego wpływać fizjologiczne właściwości błony śluzowej i jej wrażliwość na leki. Nawet 35% kobiet ma przesunięte okno implantacyjne.

Czym jest test beREADY i dla kogo jest przeznaczony?

Na podstawie analizy próbki wymazu z macicy test beREADY określa indywidualne okno implantacyjne, a tym samym określa optymalny czas transferu zarodka. Test jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, które uzyskały niewielką liczbę zarodków podczas leczenia metodą wspomaganego rozrodu lub u których wielokrotnie nie doszło do implantacji zarodka. Wyniki testu są dostępne w ciągu 14 dni roboczych. Transfer zarodka można zatem przeprowadzić bez opóźnień w kolejnym cyklu.

Jaka jest różnica między beREADY a EndomeTRIO?

EndomeTRIO to kompleksowe badanie, które przy użyciu jednej próbki endometrium wykonuje jednocześnie trzy testy. Oprócz wyznaczenia okna implantacyjnego, analizuje również równowagę bakteryjną endometrium i wykrywa bakterie powodujące przewlekły stan zapalny. W przeciwieństwie do niego, test beREADY określa tylko okno implantacyjne i dlatego też jego cena jest niższa.

Inne metody badania dojrzałości endometrium

Umów się z nami na niewiążącą konsultację

I zrób pierwszy krok na swojej drodze do posiadania dziecka. Lekarz omówi z wszystko, co Was interesuje i zasugeruje następny krok.

Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842
Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-18.

Sytuacje awaryjne +420 602 592 842

View on map

Ostrawa, Dr. Slabihoudka 6232/11, Czechy

Na pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Sytuacje awaryjne +420 606 029 983

View on map

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Spełnijcie swoje marzenie o pełnej rodzinie

Chcą Państwo umówić się na wizytę lub zadać pytanie? Prosimy wypełnić poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Wami tak szybko, jak to możliwe.

* Wymagane pola
Przesłanie wypełnionego kwestionariusza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych